Korsan Zuma

Korsan Zuma

Oyunu Oyna

Korsan zuma oyununa hoş geldiniz. Korsan zuma oyunu o alışılmış zuma oyununun çakması olarak üretilip online oyun pazarına sunulmuş bir oyundur. Ancak daha sonra oyun beklenmedik bir şekilde yükselişe geçmiş. Çünkü oyun kısa bir süre içerisinde oyuncularını kendine hayran bırakmış. Korsan zuma oyunu oynayan bir kullanıcı oyunu bir daha oynamak istemiş. Sonuç olarak korsan zuma oyunu online oyun sektöründe bir devrim başlangıcı olmuş.

Korsan zuma oyunu online olarak oynandığı için bazı sorunları da beraberinde getirdi ki bunlardan ilki, bazı sitelerin online oyunların tam ekran oynanmasına izin vermemekte idi. Ancak daha sonra bu problem aşıldı. Şimdi hemen her sitede oyunların tam ekran oynanmasına imkan tanıyan tam ekran oyna butonu bulunmaktadır. Oyun Şah’ta ise bu korsan zuma oyununu fix oynama imkanınız bulunmaktadır. Balon patlatma oyunları kategorisine de koyabileceğimiz bu oyun flash oyun sitelerinin vazgeçilmezi olarak en çok oynananlar listesindeki yerini almış durumdadır.

Oyunun orijinal ve tam adı Blackbeard’s Island Deluxe olsa da artık korsan zuma olarak oyun kültürüne oturmuştur. Oyunun korsan zuma olarak anılmasının nedeni aslında çakma olmasından değil de oyunda korsan sembolleri kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Ama Zuma oyununa benzerliği de acaba bu onun çakması mı diye oyuncuyu düşündürmektedir ki bu düşünce yerinde bir düşüncedir. Oyun yapımcısının tam bu noktada tevriye sanatına başvurduğu aşikardır.

Oyunun nasıl oynandığına gelince; korsan zuma fare ile oynana bir oyundur. Oyunu başlattıktan sonra aynı renkteki topları vurarak yok etmeniz gerekmektedir. Oyunun mantığı bu şekilde olup oynaması oldukça zevki olan bir oyundur. Ancak bu oyunu fix tam ekran oynamak daha da zevkli olacaktır. Hem de böyle güzel bir oyunun bedeva oynanması mutluluk veren bir durumdur.

YORUM EKLE